BLOG - RAPDACH FUNDACJA

Do 2050 roku energia odnawialna dla całej planety – marzenie czy rzeczywistość?

W miarę jak zmienia się klimat naszej planety, rośnie globalne zapotrzebowanie na energię oraz pojawiają się nowe wyzwania związane z zasobami energetycznymi, coraz więcej osób zastanawia się nad przyszłością energetyki. Do 2050 roku energia odnawialna dla całej planety to cel, który zdaje się coraz bardziej realny. Czy jednak jest to marzenie, czy rzeczywistość, której możemy się spodziewać? W tym wpisie przyjrzymy się obecnym trendom, innowacjom technologicznym i wyzwaniom, które stoi przed nami, aby osiągnąć ten cel.

 

Montaż paneli fotowoltaicznych – jak uniknąć pułapek?

Fotowoltaika to niewątpliwie przyszłość energetyki. Panele słoneczne stały się codziennym widokiem na dachach domów czy hal produkcyjnych. Jednak prawidłowy montaż to klucz do pełnej wydajności takiej instalacji. Jak więc uniknąć błędów podczas montażu paneli fotowoltaicznych? Sprawdźmy!
Jednym z kluczowych aspektów jest prawidłowe ułożenie paneli. Najlepszą efektywność uzyskamy, ustawiając panele na południe, pod kątem 30-40 stopni. Właściwe ustawienie zapewni optymalną ekspozycję na promieniowanie słoneczne przez cały dzień. Unikaj zacienienia!

PROGRAM MÓJ PRĄD 5.0

Program”Mój Prąd 5.0″jest inicjatywą skierowaną do gospodarstw domowych w Polsce, stanowiącą piątą edycję tego programu. Jego głównym celem jest wspieranie instalacji paneli słonecznych, magazynów energii oraz systemów zarządzania energią w domach. Co więcej, od roku 2023 program Mój Prąd 5.0 został rozszerzony, obejmując dofinansowanie również kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. Warto zainteresować się programem Mój Prąd 5.0 z kilku powodów. Przede wszystkim, instalacja paneli fotowoltaicznych umożliwia wytwarzanie własnej, odnawialnej energii elektrycznej przy wykorzystaniu naturalnego źródła, jakim jest energia słoneczna.